forum APMAR

Please login or register.

Login with username, password and session length
Advanced search  

News:

Pages: [1]   Go Down

Author Topic: Petycja APMAR - Marynarze przeciw likwidacji ulgi abolicyjnej  (Read 4019 times)

Artur S.

  • APMAR Board
  • Standard User
  • ***
  • Offline Offline
  • Posts: 53
  • Firma: AS-Tech Solutions

Szanowni Państwo,

zapraszam gorąco do poparcia petycji sprzeciwiającej się likwidacji ulgi abolicyjnej .
Adres internetowy petycji:
https://www.petycjeonline.com/marynarze_przeciw_likwidacji_ulgi_abolicyjnej
Więcej informacji :
https://www.money.pl/podatki/pracujesz-za-granica-zaplacisz-wyzszy-podatek-6551875051703168a.html

Serdecznie pozdrawiam
Best regards / mit freundlichen Grüßen / Med vennlig hilsen
Board  | APMAR.ORG.PL
 
Artur Sadowski
Board Member
Association Of Polish Manning Agents and Recruiters.
E-mail: board@apmar.org.pl
            http://www.apmar.org.pl
 
Szanowne Koleżanki i Koledzy,   

4 września 2020 r. w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów pojawiła się informacja o przygotowywanym przez Ministerstwo Finansów projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz niektórych innych ustaw (projekt nr UD 126).
W projekcie znalazł  się zapis o treści ?jednocześnie likwiduje ulgę, o której mowa w art. 27g ustawy PIT (tzw. ulgę abolicyjną)?. Zapis ten wskazuje, że Rząd planuje zlikwidować ulgę abolicyjną. Równocześnie Ministerstwo Finansów nie wskazuje przyczyn likwidacji ulgi abolicyjnej. ".

W ww. informacji zawarto bardzo niepokojącą dla szerokiego grona polskich marynarzy zatrudnionych na statkach u zagranicznych armatorów z faktycznymi zarządami w m.in. Norwegii, Singapurze, Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii, Australii, Katarze etc., zapowiedź, że projektowana ustawa ?jednocześnie likwiduje ulgę, o której mowa w art. 27g ustawy PIT (tzw. ulgę abolicyjną)?.

Takie działania Rady Ministrów zaniepokoiły liczne grono marynarzy którzy pytają Agencje Zatrudnienia -członków APMAR, o uzasadnienie takich działań Rady Ministrów i ich perspektywy zatrudnienia u ww. armatorów. Należy nadmienić że w trakcie pandemii Covid-19 marynarze jak grupa zawodowa nie otrzymali i raczej nie otrzymają żadnego wsparcia rządowego, a wielu z nich już bardzo poważnie odczuło negatywne konsekwencje ekonomiczne i pracownicze wynikające z zamknięcia granic lub trudnej sytuacji finansowej wielu przedsiębiorstw armatorskich.

Należy z całą mocą podkreślić, że skutki pracownicze, społeczne i ekonomiczne takich działań legislacyjnych dla polskich  marynarzy mogą być wręcz dramatyczne.

W imieniu marynarzy apelujemy o poparcie petycji ( link poniżej)  do zablokowania ww. zmiany prawa, gdyż finalnie może się okazać, że praca na morzu przestanie się ekonomicznie opłacać dla bardzo szerokiego grona polskich marynarzy i w konsekwencji do ich exodusu z Polski.

W imieniu Rady APMAR  apelujemy o rozesłanie  linku do petycji https://www.petycjeonline.com/marynarze_przeciw_likwidacji_ulgi_abolicyjnej do wszystkich marynarzy pracujących za pośrednictwem waszych agencji  w celu poparcia tej petycji.

Z wyrazami szacunku.
Waldemar
  Board  | APMAR.ORG.PL
 

M.Sc. Capt. Waldemar Perchel
Chairman
Association Of Polish Manning Agents and Recruiters.
Tel: +48 605588568
E-mail:board@apmar.org.pl  ,http://www.apmar.org.pl
 
Adres internetowy petycji
https://www.petycjeonline.com/marynarze_przeciw_likwidacji_ulgi_abolicyjnej
Jak promować petycję?
?   Skontaktuj się ze swoimi przyjaciółmi
1.   Napisz wiadomość, w której wyjaśnisz, dlaczego składasz petycję, ponieważ ludzie są bardziej skłonni podpisać, jeśli rozumieją, jak ważna jest sprawa.
2.   Skopiuj i wklej adres internetowy petycji do swojej wiadomości.
3.   Wyślij wiadomość za pomocą poczty e-mail, usługi SMS, serwisów Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram i LinkedIn.
?   Udostępnij petycję na swojej tablicy na Facebooku i w grupach związanych z tematyką petycji. Otwórz stronę petycji i kliknij przycisk Facebooka, aby udostępnić petycję na Facebooku.
?   Skontaktuj się z mediami. Ten krok wymaga określonej liczby podpisów sygnatariuszy petycji.
Stwórz aktywną społeczność wokół swojej petycji
Często zdarza się, że ludzie podpisują petycję, a potem o niej zapominają. Nie pozwól, aby stało się tak z Twoją petycją. Tworzenie zmiany to nie jest zadanie któremu podoła jedna kobieta lub jeden mężczyzna. Spróbuj zaangażować w to ludzi.
?   Regularnie publikuj komunikaty, aby na bieżąco informować sygnatariuszy petycji, co wydarzyło się od czasu jej utworzenia i co wydarzy się później. Sygnatariusze otrzymają e-mail z powiadomieniem, kiedy opublikujesz nowy komunikat.
?   Stwórz na Facebooku grupę dla osób, które podpisały petycję, aby mogły o tej petycji porozmawiać. Zachęć ludzi do wzięcia udziału, pytając ich o opinię oraz pomysły.

« Last Edit: 15.09.2020 12:17:40 PM by Artur S. »
Logged
Pages: [1]   Go Up